Pozabankowe pożyczki firmowe

Każdy prowadzący własną działalność wie, że pożyczki są czasami niestety koniecznością. Wynika to przykładowo ze zmniejszonej ilości zamówień w związku z sezonem, potrzeby przeprowadzenia inwestycji, czy nieterminowych płatności ze strony klientów. Aby bank udzielił nam kredytu na działalność gospodarczą, to musimy prowadzić ją minimum rok, wykazać przychody na naszym firmowym rachunku oraz posiadać czysty BIK. Niestety wymogi te mogą być trudne do spełnienia dla wielu przedsiębiorców. Mogą oni jednak skorzystać z pozabankowych pożyczek firmowych.https://creditnow.pl/pozyczki-firmowe/

Rynek pożyczek pozabankowych dla firm

W porównaniu do pożyczek dla konsumentów, rynek produktów pozabankowego wsparcia dla firm nie rozwija się tak dynamicznie. Pożyczki firmowe oferuje tak naprawdę tylko kilka firm. Do wyboru mamy firmy udzielające chwilówek (z terminem spłaty do 30 dni), pożyczek ratalnych oraz pożyczek pod zastaw. Najniższe oprocentowanie mają te ostatnie, ale niestety obarczone są one największym ryzykiem jeśli chodzi o ich zabezpieczenie.

 

Pożyczki firmowe – jakie wymagania? 

Kryteria uzyskania takich pożyczek są dużo mniej rygorystyczne niż w tradycyjnych bankach. Wystarczy wypełnić prosty wniosek i czekać na decyzję w sprawie przyznania pożyczki. Wszystko bardzo szybko i bez zbędnych procedur. Wiele firm udziela pożyczek bez sprawdzania BIK, co daje szansę na uzyskanie kredytu także firmom, które miały jakieś trudności finansowe w swojej historii. Pozabankowe pożyczki firmowe to szansa dla wielu dzisiejszych przedsiębiorców na szybki zastrzyk gotówki.